NOVÝ REKORD

Velmi rád plním povinnost podělit se o zážitek spojený s jedním z dalších střetnutí Východočeské divize v kuželkách, kterým bylo v tomto týdnu utkání TJ Dvůr Králové A proti KK Zálabák Smiřice A. Protože pro nás, jako nováčka soutěže, je každé utkání důležité, tak bylo i tentokrát naší snahou uhrát doma tolik potřebné body. Proti velmi dobře hrajícímu soupeři to nebylo vůbec lehké, ale nakonec jsme družstvo Smiřic porazili 12:4, na kuželky 2732 (náš nejlepší výkon v soutěži) ku 2686 a naši hráči ve složení Jirka Červinka, Luděk Horák, Ladislav Zívr, Jan Janeček, Petr Janeček a Monika Horová udělali pro vítězství maximum. Přesto se musím zmínit o jednov výkonu, který vyčníval nad všechny. Byl to výkon, o který se postaral Jan Janeček (viz.foto), který v utkání výkonem 523 sražených kuželek vytvořil nejen svůj osobní rekord, ale i rekord dvorské kuželny domácích hráčů. K tomu mu dopomohlo i vynikajících 206 kuželek v dorážce. Všichni mu hratulujeme a budeme se těšit na výkon, kterým by on nebo někdo z dalších hráčů pokořil hranici maximálního rekordu kuželny. K tomu chybí pouze 6 kuželek. I když je před námi spousta dalších utkání, tak jako vedoucí družstva děkuji všem hráčům za přístup k jednotlivým zápasům a tou nejlepší odměnou nám je prozatím vynikající 5.místo v soutěži ze čtrnácti účastníků. Závěrem bych chtěl poděkovat i našim několika věrným divákům za podporu a atmosféru, kterou spoluvytvářejí při zápasech a rád bych pozval všechny ostatní, aby se někdy přišli podívat, eventuálně si náš sport vyzkošet. Příležitost k tomu mohou mít už na nadcházejícím Memoriálu Jardy Dědka, který se koná ve dnech 4. - 18.prosince.

Standa Dufek


Kuželky

Výstavba kuželny započala v roce 1958 a slavnostně byla otevřena 25.4.1959. Během jednoho kalendářního roku bylo tehdejšími členy oddílu vykonáno dílo, které dobře reprezentovalo královéhradeckou tělovýchovu. V letech 2005- 2007 prošla kuželna kompletní rekonstrukcí drah a modernizací stavěčů.

V současné době sdružuje oddíl kuželek více než tři desítky členů od dorostu až po seniory, kteří se zapojují do soutěží v různých kategoriích Východočeské skupiny. Máte-li zájem si tento sport rekreačně vyzkoušet nebo se stát aktivními členy oddílu, přijďte, rádi Vás uvítáme.

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ do oddílu je možný kdykoliv. Přihláška do oddílu a informace o výši členského příspěvku jsou uvedeny v hlavním menu.

Pro více informací můžete použít kontatní formulář níže nebo se přímo obrátit na:

předsedu oddílu Luďka Horáka, tel. 737 146 998, e-mail: ludek.horis@seznam.cz

organizačního pracovníka Stanislava Dufka, tel. 732 335 303, e-mail: sdufek@mkinet.cz

případně můžete navštívit samostatné oddílové stránky na adrese www.kuzelky-dk.funsite.cz

Tréninky probíhají dle následujícího rozpisu:

Pondělí - družstvo B a C - od 17:00 hodin

Úterý - družstvo A - od 17:00 hodin

Středa - družstvo mládeže a dorostu - od 15:00 hodin

Kuželnu pro soukromé akce v kapacitě do 25 osob lze pronajmout mimo hrací dny za cenu 180,- Kč/hod.


Kontaktujte nás