Šachy

Představit Vám šachy jako hru na desce s 8x8 střídavě černými a bílými poli, 16-ti kameny šesti druhů pro každého hráče v bílé či černé barvě v podobě krále, dámy, dvou věží, dvou střelcích a jezdcích a osmi pěžců je bezpochyby zcela zbytečné. Každý z nás se s touto deskovou hrou několikrát v životě setkal a ví, že cílem hry je mat, neboli napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit. Nicméně málokdo už ví, že její název pochází z perského "šáh", neboli panovník. Důležitou složkou šachu je šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Kompoziční šach rozvíjí umělecký aspekt šachů. Výuka hraní šachů je doporučována jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Šachy patří mezi nejpopulárnější hry světa, kterou hrají miliony lidí jak pro zábavu, tak i ve sportovní podobě.

Bohatá historie šachového oddílu ve Dvoře Králové nad Labem započala mezi lety 1923 - 1927.

V součadné době má dvorský oddíl 20 aktivních hráčů, registrovaných pod Šachovým svazem České republiky, z toho po dvou i v rolích rozhodčích a trenérů.

Případní zájemci se mohou obrátit na předsedu oddílu RNDr. Rostislava Svídu, e-mail: hlina-svida@tiscali.cz nebo tel. 602 134 325, či využít kontaktní formulář níže.